Opel GT

Opel GT – hołd dla klasyka

Opel GT to klasyczny samochód sportowy z lat 50-tych i 60-tych, który powstał na bazie Opla Kadetta i był produkowany od 1968 do 1973 roku. Ten samochód ustanowił fundament dla każdego klasycznego dwudrzwiowego samochodu sportowego. Jego elegancki design i odważne kolory sprawiły, że stał się klasykiem dla każdego pokolenia.

Słynny projekt klasyka (Opel GT)

Opel GT miał celowy i jednocześnie stylowy wygląd. Był to pierwszy samochód produkcyjny, który posiadał wysuwane reflektory. Ponadto, zwężający się tył z podwójnymi światłami tylnymi nadawał samochodowi niepowtarzalny wygląd. Napędzany był rzędowym 6-cylindrowym silnikiem 1,9L SOHC, który dawał maksymalną moc 88 KM. Samochód posiadał czterobiegową manualną skrzynię biegów, która dawała mu radość z jazdy.

Wydajność i komfort

Mówiąc o wydajności samochodu, Opel GT miał imponujący stosunek mocy do masy, dając mu czas 0-60 mph 11,3 sekundy. Układ napędowy był dość niezawodny i miał typowy redline z 6,000 rpm. Jakość jazdy była przyzwoita, jednak amortyzatory i ramy były nieco sztywne, co czyniło je niewygodnymi do długich jazd. Ponadto, wnętrze było dość podstawowe i posiadało prostą deskę rozdzielczą.

Właściwości i cena

Cechy samochodu obejmowały przednie i tylne hamulce tarczowe, aluminiowe felgi, niezależne zawieszenie na wszystkich czterech rogach i zdejmowany hardtop. Jego cena w momencie premiery wynosiła około 2200 dolarów, co było dość drogie jak na swoje czasy. Jednak szybko stał się popularny wśród kolekcjonerów samochodów.

Popularność i dostępność

Opel GT był popularnym klasycznym samochodem i do dziś jest uważany za pożądany model przez kolekcjonerów. Niestety, dostępność samochodu jest ograniczona ze względu na jego niskie numery produkcyjne. Nadal możliwe jest znalezienie tych samochodów online, ale ceny w ostatnich latach drastycznie wzrosły.

Zobacz  Bentley Continental GT: wyrafinowany samochód sportowy

FAQ

Jaki silnik był stosowany w Oplu GT?

Opel GT napędzany był 6-cylindrowym silnikiem rzędowym 1,9L SOHC dającym moc maksymalną 88 KM.

Jak wyglądały osiągi Opla GT?

Opel GT miał imponujący stosunek mocy do masy, co pozwoliło mu osiągnąć czas 0-60 mph na poziomie 11,3 sekundy, co czyniło go doskonałym samochodem jak na swoje czasy.

Ile kosztował Opel GT w momencie premiery?

Opel GT został wyceniony na 2200 dolarów w momencie premiery, co było dość drogie jak na tamte czasy.

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *