Ferrari Enzo

Ferrari Enzo – Król szos

Ferrari Enzo to limitowana produkcja supersamochodu nazwanego na cześć założyciela marki Ferrari, Enzo Ferrari. Pierwotnie produkowany w latach 2002-2004, Enzo jest flagowym modelem Ferrari i został zaprojektowany z myślą o wyścigowym dziedzictwie firmy.

Ferrari Enzo – prawdziwy mistrz drogi

Enzo było pierwszym Ferrari, w którym zastosowano oficjalne technologie Formuły 1, takie jak nadwozie z włókna węglowego, elektrohydrauliczna skrzynia biegów w stylu F1 oraz ceramiczne hamulce tarczowe z kompozytu węglika krzemu wzmocnionego włóknem węglowym (C/SiC). To połączenie osiągów i technologii sprawiło, że Enzo był potężnym rywalem na torze wyścigowym i siłą, z którą należało się liczyć na drodze.

Projektowanie i stylizacja

Enzo charakteryzuje się czystym, aerodynamicznym kształtem nadwozia z nisko osadzonym nosem i obłą sylwetką. Nadwozie jest łatwo rozpoznawalne dzięki klasycznemu logo Ferrari z koniem w koronie z przodu i tradycyjnemu czerwonemu lakierowi nadwozia z czarnymi i szarymi akcentami. Wewnątrz Enzo posiada luksusowe skórzane wnętrze z tapicerowaną deską rozdzielczą i oparciem dla dłoni.

Wydajność

Enzo posiada potężny silnik V12 o pojemności 6,0 litrów, który wytwarza 660 koni mechanicznych i może rozpędzić pojazd od 0 do 60 mil/h w 3,3 sekundy. Enzo posiada również sześciobiegową manualną skrzynię biegów i stały napęd na cztery koła, który zapewnia samochodowi niesamowitą przyczepność i prowadzenie. Połączenie osiągów i designu czyni z Enzo prawdziwego króla szos.

Cena i dostępność

Enzo jest pojazdem o ograniczonej produkcji, więc wyprodukowano ich zaledwie kilkaset. W rezultacie Enzo jest uważany za bardzo poszukiwany przedmiot kolekcjonerski, przez co trudno go znaleźć. Ceny używanych Enzo mogą wahać się od 1 mln do 4 mln dolarów w zależności od stanu.

FAQ

About The Author