Sławni właściciele samochodów Ferrari

Sławni właściciele samochodów Ferrari

Ferrari to włoski producent luksusowych samochodów sportowych z siedzibą w Maranello. Firma została założona przez Enzo Ferrariego w 1939 roku z działu wyścigowego Alfa Romeo jako Auto Avio Costruzioni, a swój pierwszy samochód zbudowała w 1940 roku. Jednak początki firmy jako producenta samochodów są zwykle uznawane w 1947 roku, kiedy to ukończono pierwszy samochód z oznaczeniem Ferrari.

W 2014 roku Ferrari zostało ocenione jako najpotężniejsza marka świata przez Brand Finance. W czerwcu 2018 roku, 250 GTO z 1964 roku stał się najdroższym
drogim samochodem w historii, ustanawiając rekordową w historii cenę sprzedaży 70 milionów dolarów.

 Najbardziej znani właścicieli Ferrari

Ferrari, założone we Włoszech w 1929 roku, stało się pożądaną marką samochodową na całym świecie. Jako jedna z najlepszych marek luksusowych i wydajnościowych, była ona wybierana przez wpływowe gwiazdy. Przez lata samochody Ferrari były własnością kilku znanych i ikonicznych gwiazd.

Michael Schumacher

Legendarny kierowca Formuły 1 Michael Schumacher był właścicielem Ferrari F430 w 2005 roku. Schumacher był ściśle związany z Ferrari i był najbardziej zwycięskim kierowcą w historii zespołu. Był najbardziej utytułowanym kierowcą Ferrari wszech czasów, wygrał więcej wyścigów w Ferrari niż jakikolwiek inny kierowca. Dlatego nie było zaskoczeniem, że kupił Ferrari, aby uczcić ten pamiętny rok w znakomitej historii Ferrari.

Lewis Hamilton

Innym kierowcą Formuły 1, który posiada Ferrari jest pięciokrotny mistrz Lewis Hamilton. Jego samochód to tak naprawdę jednorazowy customizowany LaFerrari Aperta. LaFerrari to limitowana wersja plug-in hybrid flagowego supersamochodu Ferrari. Ta spersonalizowana wersja ma specjalne cechy, takie jak niestandardowy lakier zewnętrzny i specjalne przeszycia we wnętrzu. Nic dziwnego, że Hamilton jest dumnym właścicielem tego specjalnego supersamochodu Ferrari.

Jay Leno

Słynny amerykański gospodarz talk show, Jay Leno jest szalonym kolekcjonerem samochodów. Jest właścicielem jednego z najdroższych samochodów Ferrari, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, zabytkowego Ferrari 275 GTB/4 z 1967 roku. Jest to rzadki model i jeden z najbardziej poszukiwanych samochodów Ferrari. Nawet po przywróceniu go do stanu oryginalnego, posiada on mnóstwo mocy i stylowych cech.

Zobacz  Fiat 500 Abarth: opcja dla miłośników prędkości

Nick Mason

Nick Mason to brytyjski muzyk, który najbardziej znany jest jako perkusista zespołu rockowego Pink Floyd. Ma zamiłowanie do samochodów, zwłaszcza do samochodów Ferrari. Posiada bogatą kolekcję zabytkowych Ferrari, w tym Dino 246 GTS z 1974 roku, 250 TR z 1959 roku i 250 GTO. Jest również właścicielem Ferrari Enzo, czyli legendarnego limitowanego supersamochodu włoskiej marki.

Amal i George Clooney

Amal i George Clooney są znani jako jedna z najpotężniejszych par Hollywood. Są oni również właścicielami Ferrari California T. Jest to uaktualnienie poprzedniego modelu California zbudowanego w 2012 roku. Posiada wspaniałe wnętrze i potężne aktualizacje silnika, takie jak potężny silnik V8 i niski moment obrotowy generowany przez jego turbodoładowaną jednostkę napędową.

Wspomniane gwiazdy posiadają jedne z najbardziej imponujących modeli Ferrari, jakie kiedykolwiek powstały i z pewnością lubią się tym chwalić. Jeśli kiedykolwiek pomyślisz o posiadaniu Ferrari, te gwiazdy mogą posłużyć jako świetna inspiracja.

FAQ

Kto jest właścicielem Ferrari California T?

Amal i George Clooney posiadają Ferrari California T.

Która celebrytka jest właścicielką zabytkowego Ferrari 275 GTB/4 z 1967 roku?

Jay Leno jest właścicielem zabytkowego Ferrari 275 GTB/4 z 1967 roku.

Jakie jest najdroższe Ferrari należące do Nicka Masona?

Nick Mason posiada Ferrari Enzo, które jest najdroższym Ferrari w jego kolekcji.

About The Author