Najpiękniejsze samochody Ferrari

Najpiękniejsze samochody Ferrari, jakie kiedykolwiek powstały

Ferrari to włoski producent luksusowych samochodów sportowych z siedzibą w Maranello. Firma została założona przez Enzo Ferrariego w 1939 roku z działu wyścigowego Alfa Romeo jako Auto Avio Costruzioni, a swój pierwszy samochód zbudowała w 1940 roku. Jednak początki firmy jako producenta samochodów są zwykle uznawane w 1947 roku, kiedy to ukończono pierwszy samochód z oznaczeniem Ferrari. W 2014 roku Ferrari zostało ocenione jako najpotężniejsza marka świata przez Brand Finance.

Symbol elegancji, prędkości i luksusu

Samochody Ferrari były jednymi z najbardziej poszukiwanych samochodów na świecie, odkąd zaczęto je budować. Uważany za symbol elegancji, prędkości i luksusu, Ferrari nadal inspiruje entuzjastów motoryzacji i kolekcjonerów na całym świecie z ich linii pięknych i potężnych samochodów. Od ikonicznego Enzo do odważnego LaFerrari, każde Ferrari ma swój własny, unikalny styl i wydajność. Poniżej znajduje się lista najpiękniejszych Ferrari, jakie kiedykolwiek powstały.

Ferrari F40

Ferrari F40 jest powszechnie uznawane za jeden z największych supersamochodów wszech czasów. Zbudowany z okazji 40. rocznicy powstania Ferrari, F40 był napędzany podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności 2,9 litra i był w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 201 mil na godzinę. Samochód stał się natychmiastowym klasykiem ze względu na jego bardzo charakterystyczny design, który został poprzedzony kilkoma prototypami. F40 posiadał duże czerpnie powietrza wzdłuż boków, duży przedni spojler i zakryty centralny słupek.

Ferrari Testarossa

Ferrari Testarossa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Ferrari wszech czasów. Testarossa jest napędzana przez 4,9-litrowy silnik flat-12 i jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 180mph. Samochód posiada charakterystyczne nadwozie, w tym ikoniczne boczne pasy, które zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia turbulencji powietrza i oporu. Inne cechy to duże osłony krzywek, a także duże, kanciaste reflektory i światła tylne.

Zobacz  Całkowicie nowe Porsche Taycan - osiągi i design

Ferrari Enzo

Ferrari Enzo jest jednym z najbardziej ikonicznych Ferrari, które kiedykolwiek trafiły na drogi i jest powszechnie uznawany za jeden z największych supersamochodów wszech czasów. Samochód był napędzany przez 6,0-litrowy silnik V12 i był w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 217mph. Enzo posiadał eleganckie i aerodynamiczne nadwozie, z unikalną przednią kratą w kształcie litery V, otworami wentylacyjnymi, regulowanym tylnym spojlerem i skrzydłami aero.

Ferrari LaFerrari

LaFerrari jest następcą Enzo i jest powszechnie uważany za jedno z najpotężniejszych Ferrari, jakie kiedykolwiek powstało. Samochód jest napędzany 6,3-litrowym silnikiem V12 i jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 217 mil na godzinę. LaFerrari posiada dynamiczny i agresywny wygląd zewnętrzny, z niskim profilem i wyraźnym tylnym dyfuzorem. Samochód posiada również pasek LED wzdłuż dolnej krawędzi przedniej szyby, a także wyraźne panele nadwozia.

Ferrari 250 GTO

Ferrari 250 GTO jest jednym z najrzadszych i najbardziej poszukiwanych Ferrari wszech czasów. Samochód był napędzany przez 3,0-litrowy silnik V12 i był w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 155mph. Kultowy 250 GTO został zaprojektowany z długą maską i krótkim tylnym pokładem, a także charakterystycznymi akcentami, takimi jak przednie zderzaki, boczne kratki i odznaka na przedniej masce.

FAQ

Jakie jest najmocniejsze Ferrari jakie kiedykolwiek powstało?

Najmocniejszym Ferrari, jakie kiedykolwiek powstało, jest LaFerrari, które napędzane jest 6,3-litrowym silnikiem V12 i jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną 217mph.

Jakie jest najrzadsze Ferrari?

Najrzadszym Ferrari jest 250 GTO, którego wyprodukowano tylko 36 modeli.

Jakie jest najbardziej kultowe Ferrari?

Najbardziej ikonicznym Ferrari jest Ferrari Testarossa, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Ferrari wszech czasów.

About The Author