Historia firmy Bentley

Historia firmy Bentley Motors

Bentley Motors jest brytyjskim producentem luksusowych samochodów i SUV-ów, a od 1998 roku spółką zależną Volkswagen AG. Firma została założona przez W. O. Bentleya w 1919 roku w Cricklewood w północnym Londynie i stała się powszechnie znana z wygrania 24-godzinnego wyścigu Le Mans w latach 1924, 1927, 1928, 1929, 1930 i 2003.
Le Mans w latach 1924, 1927, 1928, 1929, 1930 i 2003. Od 1998 roku Bentley jest własnością niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG.

Popularność i sukces na rynku samochodów luksusowych

Bentley Motors to słynny brytyjski producent luksusowych samochodów założony przez Waltera Owena Bentleya w 1919 roku. Bentley Motors ma siedzibę w Crewe w Anglii i produkuje jedne z najbardziej luksusowych i najdroższych samochodów na świecie. Nazwa firmy pochodzi od jej założyciela, który w 1913 roku rozpoczął budowę i sprzedaż silników do luksusowych samochodów. Do 1919 roku założył własną firmę produkującą samochody, która szybko zdobyła popularność i sukces na rynku samochodów luksusowych. Od początku misją firmy Bentley Motors jest tworzenie kultowych luksusowych samochodów, które inspirują kierowców i wywołują poczucie prestiżu i osiągnięć.

Wczesne lata

W 1919 roku Walter Owen Bentley założył w Londynie, w Anglii, firmę Bentley Motor Company. Założył firmę dzięki funduszom od rodziny i przyjaciół, w tym swojego brata, H.M. Bentleya. Pierwsza generacja samochodów Bentley została zbudowana z naciskiem na wydajność, niezawodność i jakość. Samochody zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne, ale potężne i zostały stworzone, aby być najlepszymi luksusowymi samochodami na rynku.

Lata międzywojenne

Nie upłynęło wiele czasu, zanim firma Bentley Motors zyskała sławę na torze wyścigowym. Firma szybko stała się sławna dzięki zwycięstwom w 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym Le Mans w latach 1924 i 1927. Zaledwie dwa lata po pierwszym zwycięstwie firma Bentley Motors wprowadziła w 1926 r. swój pierwszy model produkcyjny – 3-litrowy. Wkrótce potem pojawił się model 4,5 litra, który odniósł sukces na torze wyścigowym i do dziś pozostaje ikoną przemysłu motoryzacyjnego.

Zobacz  Jak kupić Forda idealnego do swoich potrzeb

Powojenny sukces

W latach powojennych nastąpił gwałtowny wzrost popularności firmy Bentley Motors. W tym czasie firma wypuściła na rynek kilka modeli, w tym Mark VI i Continental R. Modele te ugruntowały pozycję firmy na rynku samochodów luksusowych i pomogły stworzyć lojalną bazę fanów. Firma kontynuowała wprowadzanie innowacji w latach 50. i 60. i wprowadziła kilka udanych modeli, takich jak S-Type, T-Type i cieszący się dużym uznaniem Mulsanne.

Nowoczesne modele Bentleya

Dziś Bentley Motors nadal jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów luksusowych. Od początku istnienia firma wyprodukowała kilka kultowych modeli, w tym Bentayga, Continental GTC i Flying Spur. Wszystkie modele Bentleya łączą w sobie najnowocześniejszą technologię i luksusowe udogodnienia, co pozwala kierowcom doświadczyć naprawdę wyjątkowych wrażeń z jazdy.

FAQ

Gdzie powstała firma Bentley Motors?

Firma Bentley Motors została założona przez Waltera Owena Bentleya w Londynie w 1919 roku.

Jaki był pierwszy model Bentleya?

Pierwszym modelem Bentleya był 3-Litrowy, który został wprowadzony w 1926 roku.

Jaki jest najpopularniejszy współczesny model Bentleya?

Najpopularniejszym współczesnym modelem Bentleya jest Bentayga, która po raz pierwszy pojawiła się w 2015 roku.

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *