Ferrari

10 powodów, by nienawidzić samochodów Ferrari

Ferrari to jedna z najbardziej znanych marek samochodowych na świecie. Założony w 1947 roku włoski producent supersamochodów produkuje jedne z najbardziej luksusowych i potężnych pojazdów na naszej planecie. Ale pomimo imponującej reputacji, istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą nie lubić takich pojazdów. Oto 10 powodów, dla których możesz nie być fanem samochodów Ferrari.

1. Wysoka cena

Największym powodem, dla którego wiele osób nienawidzi samochodów Ferrari jest wysoka cena, która towarzyszy każdemu modelowi. Podczas gdy samochody są niewątpliwie luksusowe, ich koszt może być zaporowy dla większości ludzi, co czyni je nieosiągalnymi dla wszystkich oprócz najbogatszych kierowców.

2. Ubezpieczenia, na które nie można sobie pozwolić

Innym powodem, aby nienawidzić samochodów Ferrari jest nieosiągalne ubezpieczenie, które pochodzi z nich. Jest tak dlatego, że są one droższe w naprawie i utrzymaniu, ze względu na skomplikowaną mechanikę zaangażowaną w silniki i drogie części używane. Oznacza to, że kierowcy mogą płacić rękę i nogę, aby ubezpieczyć Ferrari, co oznacza, że ich wymarzony samochód może skończyć się drogim koszmarem.

3. Naprawy są drogie

Poza tym, że ubezpieczenie jest drogie, koszty naprawy Ferrari mogą być astronomiczne. W przeciwieństwie do niektórych innych producentów samochodów, samochody Ferrari często wymagają specjalistycznych części, które mogą być trudno dostępne i równie trudno za nie zapłacić.

4. Trudne do samodzielnego naprawienia

Wiele osób chce po prostu pobrudzić sobie ręce i naprawić swój samochód na własną rękę, ale jest to niezwykle trudne w przypadku samochodów Ferrari. Ze względu na ich skomplikowaną mechanikę i potrzeby specjalistycznych części, próba samodzielnego naprawienia jednego z tych samochodów prawdopodobnie zakończy się katastrofą.

Zobacz  10 powodów, by kochać samochody Ferrari

5. Trudny w prowadzeniu

Samochody Ferrari są znane ze swoich osiągów, ale to może oznaczać, że są również trudne do prowadzenia. Są potężne i mogą onieśmielać nawet doświadczonych kierowców, którzy mogą nie być przygotowani na moc Ferrari za kierownicą.

6. Nie jest wszechstronny

Samochody Ferrari są często postrzegane jako luksusowa zabawka – są krzykliwe, potężne i niezbyt praktyczne. Oznacza to, że mogą być trudne w użyciu na co dzień i mogą nie być idealne do transportu rodziny lub nawet biegania na posyłki.

7. Zużycie paliwa jest wysokie

Ponieważ samochody Ferrari są tak potężne, zużywają również dużo paliwa. Oznacza to, że mogą być drogie w eksploatacji i mogą wymagać częstych wizyt na stacji benzynowej.

8. Części mogą być trudne do znalezienia

Ze względu na ich skomplikowaną konstrukcję i fakt, że samochody Ferrari wymagają specjalistycznych części, może być trudno zdobyć części do naprawy lub wymiany. Czasami może to prowadzić do długich opóźnień w wymianie części lub przywrócenia samochodu na drogę.

9. Sława i uwaga

Dla wielu ludzi, jazda Ferrari jest symbolem statusu i posiadanie jednego może przynieść swój własny zestaw problemów. Może przyciągnąć wiele uwagi i może umieścić cię w świetle reflektorów w sposób, którego niektórzy ludzie woleliby uniknąć.

10. Przesadzone

Ostatnim powodem, dla którego wiele osób decyduje się nienawidzić samochodów Ferrari jest po prostu to, że są one przereklamowane. Wiele osób wierzy, że są to najlepsze samochody w istnieniu i przecenia je, ignorując ich wady i skupiając się tylko na ich wydajności i wyglądzie.

About The Author