Dodge w popkulturze

Dodge w popkulturze – samochody tej marki w filmach, serialach i muzyce.

Dodge, amerykański producent samochodów, pojawia się w filmach, serialach i piosenkach na całym świecie. Jest to kultowa marka, będąca synonimem mocy, stylu i luzu. W tym artykule omówimy różne sposoby, w jakie samochody Dodge pojawiały się na naszych ekranach i w piosenkach.

Dodge w popkulturze

Witajcie w świecie filmowych blockbusterów, dźwięków muzyki i ekscytujących seriali. Dziś zabierzemy Was w podróż przez popkulturę, gdzie marka Dodge odgrywa niezapomnianą rolę. To ikoniczne samochody, które zapisały się w historii kina, wywołując dreszcze emocji i dodając niepowtarzalnego stylu. Przygotujcie się na spotkanie z wielkimi ekranowymi bohaterami, które zabrały kierownicę w swoje ręce i pozostawiły niezapomniany ślad w sercach widzów.

Dodge w filmach

Samochody Dodge były przez lata często wykorzystywane w filmach. Wiele z nich było związanych z filmami akcji, takimi jak szybka seria Szybcy i wściekli. Dodge Charger był kwintesencją samochodu kojarzonego z tymi filmami, w szczególności z zestawem Chargerów z czwartego filmu z serii.

W filmie Transporter z 2002 roku Jason Statham jeździł Dodge Ram Sport Quad Cab z 2002 roku. Innym godnym uwagi pojawieniem się Dodge’a na srebrnym ekranie był DodgeBall: A True Underdog Story z 2004 roku. Ben Stiller prowadził tam Dodge’a Charger R/T z 1968 roku, którego określił jako „mający trochę szacunku dla Dodge’a”.

Dodge w serialach telewizyjnych

Jeśli chodzi o seriale telewizyjne, Dodge Challenger pojawia się w nich bardzo często. W serialu NBC Heros w latach 2006-2010 Hiro Nakamura jeździł Dodge Challengerem SRT-8 z 2006 roku. W serialu SyFy Z Nation z lat 2014-2018, dokumentującym następstwa epidemii zombie, bohaterowie jeździli Dodge’em Chargerem z 1969 roku.

Niedawno w serialu E4 Skins pojawiło się kilka pojazdów Dodge. W szczególności dumą i radością Franky’ego jest Dodge Power Wagon z 1979 roku. Ten zabytkowy Dodge często jeździ po Bristolu, reprezentując młodzieńczego ducha serialu.

Zobacz  10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Hyundai Tucson

Dodge w muzyce

Samochody, w szczególności Dodge, pojawiały się w wielu teledyskach. Samochody zostały wykorzystane do stworzenia określonego brzmienia, które muzycy chcieli zaprezentować. Teledysk Whiz Khalifa „See You Again” z udziałem Charliego Putha zawierał wiele samochodów Dodge, takich jak Challenger, Charger i Viper GTS, pomagając stworzyć bogatą atmosferę przywołującą dziedzictwo Paula Walkera.

Poza teledyskami, wielu popularnych piosenkarzy i raperów często śpiewa o samochodach Dodge w swoich piosenkach. Utwór Nelly’ego „Greedy Love” jest w całości poświęcony Dodge Charger i jego silnikowi Hemi, z tekstem „From the jump started in the magical Charger, with a Hemi under the hood, trunk was slamming”. Podobnie grupa rapowa Big Tymers śpiewa o Dodge Coronet z 1959 roku i jego „bumpin’ blue flame”, podkreślając moc tego konkretnego samochodu.

About The Author